Heyecan Dolu Finalde Ömer Halisdemir Vurgusu

17 Ekim 2016
Heyecan Dolu Finalde Ömer Halisdemir Vurgusu

Meram Belediyesi tarafından organize edilen Şehit Ömer Halisdemir Futbol turnuvası finalinde gülen taraf Çomaklı mahallesi oldu. Heyecan dolu müsabakanın yanında, Çomaklı Mahallesi’nin formalarında yazan Ö.HALİSDEMİR yazısı maç öncesinde açılan pankart dikkat çekti.

Meram Belediyesi’nin sosyal belediyecilik ve mahalleler arasında dayanışmayı ve beraberliği sağlamak hedefiyle başlattığı Şehit Ömer Halisdemir Mahallelerarası Futbol Turnuvası, nefes kesen bir mücadele ile sonuçlandı. Karşılaşmanı henüz başında Vahdettin’in ayağından bulduğu duran top golüyle 1-0 öne geçen Çomaklı Mahallesi, karşılaşmanın ilk yarısında yan toptan yediği golle devre arasına 1-1’lik beraberlikle girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında istediği oyunu sahaya bir süre yansıtamayan, ekip, karşılaşmanın son 10 dakikasına 1-3’lük skorla geride girdi. Bu dakikadan sonra varını yoğunu ortaya koyan ekip nefes kesen mücadeleler sonrası arka arkaya bulduğu iki golle karşılaşmayı 3-3 beraberliğe getirdi.

Berabere biten karşılaşmanın ardından kullanılan penaltı atışlarında 5’te 5 yapan Çomaklı Mahallesi’ne karşı Aybahçe Mahallesi 5inci penaltı atışını kaçırınca karşılaşmada şampiyonluk kupasını elde eden taraf Çomaklı Mahallesi oldu.

ŞAMPİYON OLACAĞIMIZA İNANDIK

Meram Belediyesi’nde ilk olarak düzenlenen futbol turnuvasında şampiyon olan Çomaklı Mahallesi’nin Muhtarı Murat Yağız, turnuvaya başlarken kendilerinin favori olduğunu ve ilk günden itibaren şampiyonluğa inandıklarını kaydetti. Takım olarak birlik ruhu içinde mücadele ettiklerini ifade eden Yağız, “İlk takımı kurduğumuz gün ‘Şampiyon biz olacağız’demiştik. Hedefimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle çıktığımız karşılaşmalarda son nefeslerine kadar mücadele eden mahallemiz oyuncularını tebrik ediyorum. Bu turnuvayı düzenleyen ve birçok gencimize yeşil sahalarda top oynama imkânı sunan Meram Belediyesi ve Başkanımız Fatma Toru’ya ayrıca teşekkürlerimizi iletiyorum. Bunun yanında final maçına hazırlık yapabilmemiz adına bizleri kırmayan ve takımızı Aslanlı Kışla’daki sahasına kabul eden, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’ye de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.”dedi.

Ö.HALİSDEMİR’İ UNUTMADILAR

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olan demokrasi şehidi Ömer Halisdemir’in adını alan futbol turnuvası’nda Çomaklı Mahallesi takımı örnek bir duruş sergiledi. Takım oyuncularının girişimleri sonrası, Çomaklı Mahallesi takımı sahaya, “O sizi iki kurşunla bitirdi, Siz onu 30 kurşunla ölümsüzleştirdiniz” yazılı pankartla çıktı. Göğsünde Türk Bayrağı olan formalarla sahaya çıkan oyuncuların tamamının formasında ise Ö.HALİSDEMİR yazması dikkat çekti.

Haber: Ümit Özel

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Süper Amatör

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN