AYNI TAS AYNI HAMAM!

24 Ekim 2016
AYNI TAS AYNI HAMAM!

Uzun bir aranın ardından merakla beklenen Süper amatör lig oynanan 1.hafta müsabakaları ile start aldı.5 müsabakanın oynandığı toplamda 9 golün atıldığı haftada beraberliklerin fazla olması dikkat çekti. Bir ev sahip takım bir deplasman takımının galip geldiğini gördük.

Başlayan yeni sezonun bir takım güzelliklerinin olmasının yanında yaşanan aksaklıklar yine gözden kaçmadı. Sezon açılış töreni, KadınhanıBeldespor’un yeni stadının açılışı, ilçelerde oynanan müsabakalara taraftarların göstermiş olduğu ilgi sayılabilecek güzelliklerdendi.

Lig’de iki merkez takımın olması düşündürücü olmakla beraber, sezon sonunda şampiyon olup Süper Gruba dahil olmayı hakedip daha sonra bundan vazgeçmesi bununla alakalı bir çalışma yapılmaması,  merkez için söylüyorum belediyelerin katkısının neredeyse yok denebilecek düzeyde olması, sezon öncesi  değişen oyun kurallarının lige katılan takımlara eğitim olarak verilmemesi sayabileceğimiz en önemli eksiklikler olarak dikkat çekmektedir.

Evet, tesisler kazandırmak güzel olmasına güzel de eski zamanlarda tesis yoktu kıran kırana mücadele vardı seyirci vardı eski 3 nolu sahada oynanan maçlara bilet ile girdiğimizi buna rağmen tribünlerde seyirci kalabalığının olduğunu bilenler bilir şimdilerde ise kuş uçmaz kervan geçmez misali… Her yer tesisne oyuncu yetişiyor ne güzel oyun var ne seyirci var gerçekten düşündürücü!

Net olarak bir şeyler söylemek şu veya bu demek lig için erken olur. Sezonun oynanan ilk maçları olması takımların kendilerini görme,ölçme,tartma durumları skorların ve oynanan oyunun kısır olmasını ortaya çıkardı.3 ile 5 hafta sonunda hemen hemen tablo yavaş yavaş oturmaya başlar. Lakin önceki 1-2 yıla oranla daha az seyir zevkinin olacağı zaman zaman eksikliklerin canımızı sıkacağı kopmaların bile erken yaşanabileceği bir lig bizi bekliyor.

Bu arada hakemlerin de lige iyi başladığı söylenebilir. Özellikle Beyşehir’de oynanan müsabakada hakemin değişen oyun kuralları ile alakalı olarak her iki takımın Teknik Sorumlularına müsabaka öncesi kısa bir bilgilendirme yapması ve onlara konu ile alakalı bilgi notu paylaşımı takdir edilmesi gereken bir tablo olarak yansıdı.

Aman unutmadan Çumra daki  o şantiyede pardon devam eden tribün inşaatında taraftarların canını hiçe sayılarak orada durmalarına izin veren zihniyetin aklından şüpe etmedim değil. Federasyon yetkilileri acilen birilerinin canı yanmadan oraya önlem almalı.

Yerinde ve tarafsız yorumlarımızla malzemecisinden hakemine kadar kimsenin etiketine bakmadan gerektiğinde acımasız ama yapıcı olup, başarılı olanıdaen güzel şekilde alkışlayacağız. Bunun içinde haftalık başarılar asla kıstasımız olmayacak.

Bekleyin….

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Güzel yorumlarınizla amatör verdiğiniz katkılardan dolayı sizleri tebrik ederim .
    24 Ekim 2016 18:18

Süper Amatör

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN